Oznamy a novinky

Pošta Nové Sady

20. 05. 2019 12:06 - Vyhlásené v miestnom rozhlase
Pošta Nové Sady oznamuje, že tento týždeň to je od 20.mája do 24.mája bude otvorená nasledovne:
Po, Ut, Štv, Pia od 7,00 do 12,00 a od 13,00 do 14,30hod.
Streda ostáva nezmenená.
Ďakujem za pochopenie

Strojársky veľtrh - 21. až 24. máj - výstavisko AGROKOMPLEX

16. 05. 2019 09:18 - Vyhlásené v miestnom rozhlase
Zaujímate sa o inovačný potenciál v priemysle, alebo hľadáte nové technologické postupy v strojárstve? Videli ste už hackerský útok na priemysel štyri nula?
To všetko a mnoho iného objavíte na najväčšom sviatku strojárstva, hutníctva, zvárania, inovácií, technológií, automatizácie, robotiky a priemyslu na Slovensku.
Navštívte Medzinárodný strojársky veľtrh od 21. do 24. mája na Národnom Výstavisku Agrokomplex v Nitre.

Informácia pre podnikateľskú verejnosť k e-Kase

08. 05. 2019 09:00 - Vyhlásené v miestnom rozhlase

Daňový úrad Nitra upozorňuje podnikateľskú verejnosť, že novelou zákona o elektronickej registračnej pokladnici č.368/2018 Z.z. sa zavádza od 1.7.2019 nová forma elektronickej registračnej pokladnice tzv. on-line registračná pokladnica. Podnikatelia, ktorí evidujú tržbu v registračných pokladniach, musia do 30.06.2019 podať elektronicky prostredníctvom osobnej internetovej zóny žiadosť o pridelenie kódu pokladnice e-Kasa klient z dôvodu že končí platnosť používania ERP /elektronická registračná pokladnica/.
Kompletný postup prechodu na eKasu je upravený na Portáli finančnej správy, je zreteľný, sprevádzaný grafickými ukážkami a nájdu ho všetci podnikatelia priamo na portáli finančnej správy v časti eKasa - podnikatelia.
Na základe uvedenej novely zákona Daňový úrad Nitra a jeho organizačné zložky vyzývajú podnikateľov, aby čo najskôr požiadali o pridelenie kódu pokladnice e-Kasa elektronicky.
Vyhnú sa tak potenciálnemu náporu počas posledných júnových dní. Pokladnicu si totiž po pridelení kódu do 1.júla zinicializujú kedykoľvek podľa vlastného uváženia a bez zbytočnej časovej tiesne.
Všetky potrebné informácie sú obsiahnuté na PORTÁLI FINANČNEJ SPRÁVY na www.financnasprava.sk.    Ďakujem